Thaçi: Dialogu me Serbinë do të përfundojë me anëtarësimin tonë në OKB

10:27 | 14/02/2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për Agjencinë e lajmeve “Reuters”, u shpreh se dialogu për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të përfundojë me anëtarësimin e Kosovës në OKB. Intervista ishte në kuadër të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Kreu i shtetit kosovar këmbënguli se marrëveshja historike ndërmjet dy shteteve do të arrihet brenda këtij viti. Ai e cilësoi marrëveshjen e ardhshme si gjithëpërfshirëse dhe e vetmja mënyrë për të sjellë një normalizim të plotë të marrëdhënieve mes dy vendeve./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono