Teuta shokon Tiranën në fund, Laçi perfekt kundër Skënderbeut
Nwabueze dhe Xhixha festojnë golin e dytë

18:57 | 02/11/201918:570

Teuta dhe Tirana janë ndarë në barazim 1-1 në takimin mes tyre, i luajtur në “Niko Dovana” të Durrësit. Bardheblutë kryeqytetas kaluan të parët në avantazh me anë të Michael Ngoo, që shënoi në minutën e 19-të. Sulmuesi anglez përfitoi nga një aksion i gjatë në portën e Teutës, për të shtyrë topin drejt rrjetës pas një pritje të Frashërit.

Në pjesën e dytë, Teuta nuk u pajtua kurrsesi me këtë rezultat, duke shtyrë përpara dhe duke provuar me të gjitha mënyrat të gjejë rrjetën. Goli i barazimit erdhi vetëm në minutat e fundit. Kallaku merr një top në krahun e majtë, spostohet në qendër dhe kroson. Një goditje fillestare gjen traversën dhe topi i kthyer, përfundon në kokën e Hoxhës, që vendos rezultatin final të sfidës në 1-1.

Takimi tjetër mes Skënderbeut dhe Laçit nuk ka pasur shumë histori. Edhe pse korçarët shënuan të parët me Gripshin në minutën e 5-të, kurbinasit përmbysën gjithçka, duke shënuar plot katër herë. Lushkja (24′), Nwabueze (48′ 84′) dhe Xhixha (64′) shënuan për djemtë e Cungut, që ngjiten në vendin e pestë përkohësisht./abcnews.al

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 11
E shtunë, më 2 nëntor 2019, ora 17:00

TEUTA-TIRANA  1-1
Hoxha 90′ / Ngoo 19′

Teuta: Frashëri, Beqja, Hoxha, Arapi, Kuros, Aleksi, Avdyli, Kallaku, Çyrbja, E. Vila (Beqja 80′), Khalid (Nikac 61′). Trajner: Bledi Shkëmbi

Tirana: Lika, Vangjeli, Osmani, Hoxhallari, Ismajlgeci, Batha, Çelhaka, Cobbinah (Karabeci 73′), Halili (Dunga 64′), Torasa, Ngoo (Muca 80′). Trajner: Julian Ahmataj

Kartonë të verdhë: Avdyli 41′, Beqja 45′, Çyrbja 51′, Aleksi 90′ / Torassa 48′, Hoxhallari 50′,

Karton i kuq: Hoxhallari 76′, Torassa 90+2′

SKËNDERBEU-LAÇI  1-4

Gripshi 5′, Lushkja 24′, Nwabueze 48′ 84′, Xhixha 64′

Skënderbeu: Koliçi, Meksi, Dita, Pollozhani, Pëllumbi, Daja (Turtulli 19′ – Krasniqi 46′), Taipi, Gripshi, Ndecky, Bregu, Otto John (Muja 65′). Trajner: Ilir Daja.

Laçi: Stajila, Fagaj, Ighnjatovic, Domgjoni, Turkaj, Shehu, Deliu, Lushkja, Teco, Xhixha (Berisha 86′), Nwabueze (Spahiu 86′). Trajner: Armando Cungu

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono