Teuta, rikthehen të dëmtuarit

22:28 | 17/09/201922:280

8 pikë në katër ndeshjet e para ka grumbulluar skuadra e Teutës në kategorinë Superiore. Një nisje e mirë e kampionatit për të besuarit e trajnerit Bledi Shkëmbi.

Ashtu si në edicionin e kaluar Teuta e nis si pretendent për titull. Teuta ka koleksionuar rezultate pozitive në këtë fillim të sezonit 2019-20 edhe pse grupi nuk ka qenë i plotë.

Në takimin e radhës durrsakët do të udhëtojnë në transfertën e Skënderbeut. Duel ku pritet  të rikthehen disa nga futbollistët kyç të skuadrës. Sherif Kallaku mund të startojë si titullar në transfertën korçare.

Mesfushori në fjalë ka nisur stërvitjen e plotë me grupin tjetër të lojtarëve. Arbër Çyrbja u aktivizua për disa minuta në sfidën e fundit ndaj Vllaznisë dhe në sfidën e radhës mund të luajë si titullar pasi po e rifiton formën optimale.

Teuta është favorit përballë Skënderbeut nisur nga forma aktuale që po kalojnë të dyja skuadrat. Gjithsesi para takimit me Skënderbeun, Teuta do të luajë ndeshjen e kupës ndaj Tërbunit në transfertë./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono