Tërmeti që goditi Shqipërinë, Sizmologët: Më i forti pas 40 vitesh

16:10 | 21/09/201916:100

Tërmetin që goditi Shqipërinë pasditen e sotme sizmologët e konsiderojnë më të fortin pas atij të 15 Prillit të vitit 1979 në Shkodër.

Ai kishte një magnitudë 5.8 të shkallës Rihter dhe ndjeshmëri prej 8 Ballësh në qytetin e Durrësit, në veri të të cilit është regjistruar dhe epiqendra.

Sizmologët thonë se pasgoditjet do të vijojnë ndërkohë u bëjnë apel qytetarëve për vëmendje.

/ abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono