Tërmeti i fuqishëm shkund Paqësorin, alarm për Cunami

17:29 | 13/02/202017:290

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore pak më parë.

Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti kishte epiqendër zonën pranë ishujve Kuril që janë në territorin rus.

Ky tërmet është ndier nga 10 milion banorë ndërkohë deri tani nuk raportohet për viktima.

Autoritetet kanë dhënë alarmin për Cunam në Paqësor.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono