VIDEO/ Banorët e Thumanës në hotelet e Shëngjinit: Jemi të harruar

16:42 | 06/12/201916:420

Një pjesë e banorëve të Thumanës që janë strehuar në disa hotele të vogla në Shëngjin ankohen për mungesë vëmendje nga strukturat shtetërore, ndërsa thonë se nuk kanë as veshmbathje dhe ilaçe.

Banorët e Thumanës të dëmtuar nga tërmeti janë ndarë në tre hotele në Shëngjin. Vëmendja e mediave dhe institucioneve këto ditë është fokusuar tek hoteli më i madh, që strehon shumicën e këtyre banorëve.

Ndërsa dy hotelet e tjerë me më pak persona janë jashtë vëmendjes. Kamera e “ABC News” u përball me zemërimin e tyre. Askush nuk ju ka sjellë ilaçe apo rroba për tu ndërruar.

Në hotelet e Shëngjinit deri tani janë strehuar rreth 1 300 banorë të cilëve tërmeti i 8 ditëve më parë ju ka dëmtuar shtëpitë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono