Tërmet në Shqipëri, Ministria e Mbrojtjes jep informacione

11:53 | 04/07/2018

Ministria e Mbrojtjes ka informuar për tërmetin që u ndie në disa qytete të Shqipërisë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Hamallaj të Durrësit me intensitet 6 ballë dhe magnitudë 5.1 të shkallës Rihter, thotë ministria.

“Ju informojmë se në orën 11.01, të datës 04.07.2018, është regjistruar tërmet me epiqendër në Hamallaj/ Durrës, me intensitet 6 ballë dhe magnitudë 5.1 e shkallës Rihter. Deri tani nuk ka asnjë raportim për dëme materiale dhe as në njerëz. Për çdo rast të mundshëm kontaktoni në nr 112 për t’iu ardhur në ndihmë banorëve”, shkruhet në njoftimin e ministrisë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono