Tërmet me magnitudë 7.2 në detin e Karaibeve, alarm për tsunami

11:15 | 10/01/2018

Si pasojë e një tërmeti me magnitudë 7.2 në detin e Karaibeve, auoritetet kanë dhënë alarmin për tsunami në Honduras, Xhamajkë, Meksikë dhe Kubë. Tërmeti nuk ka shkaktuar dëme të rënda materiale edhe ose është rregjistuar në një thellësi prej 10 kilometrash. Presidenti i Hondurasit u ka bërë aoel banorëe që të qëndrojnë të qetë pasi dhe në rast se do të ketë tsunami, do të preket një zonë e vendit e cila është e pabanuar./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono