Tërmet me magnitudë 4.7 ballë në Korçë

16:45 | 31/07/201916:450

Një tërmet me magnitudë 4.7 ballë të shkallës Rihter ka goditur rajonin e Korçës. Sipas informacionit nga IGJEUM epiqendra e tërmetit ishte 3.4 km në jugperëndim të Dardhës.

Lëkundjet janë ndjerë në qytet dhe në rrethinat e tij, duke shkaktuar panik tek banorët. Nga raportimet e bëra nga strukturat e Emergjencave Civile të Njësive Vendore deri tani nuk ka dëmtime materiale dhe as në njerëz..

Tërmeti vjen dy muaj pas lëkundjeve sizmike në Floq e në Qafzez, ku u shkatërruan tërësisht më shumë se 100 banesa dhe dhjetëra të tjera u dëmtuan pjesërisht.

/ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono