Tërmet 5 ballë, tronditen banorët

18:57 | 07/12/2017

Një tërmet me magnitudë 5 ballë ka tronditur banorët e qytetit Nelson në Zerlandën e Re.

Mijëra njerëz kanë raportuar se e ndjenë tërmetin. Raportohet se gjatë gjashtë javëve të fundit kanë rënë disa tërmet dhe ky ka qenë më i shkurtri.

Sizmiologët kanë thënë se në fillim lëkundjet e tërmetit kanë qenë 4.8 ballë dhe më pas shkalla e tërmetit ka shkuan në 5 ballë./tvklan.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono