Tërheqja e Messit, Griezmann dhe rikthim i Neymar: Flet Suarez

08:24 | 06/12/201908:240

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, ka folur për disa tema delikate, ku mes tyre është dhe një rikthim i Neymar dhe deklarata e Lionel Messi pas fitimit të “Topit të Artë”. Për BeIN Sport, bomberi uruguaian u shpreh:

“Tërheqja e Messit? U keqinterpretua, jam i sigurt se do të qëndrojë te Barcelona, akoma dhe për shumë kohë. Më emocionoi foto e tij me 6 “Topa të Artë”, është unik. Ka bërë historinë e futbollit. Më bën krenar fakti që e njoh dhe që kam luatur me atë”.

Griezmann? u mirëprit në dhomat e zhveshjes dhe do të na ndihmojë të tojmë ato trofe që synojmë. Gjithsesi është shumë e komplikuar të fitojmë të tre kompeticionet. Neymar u largua me dëshirën e tij. Ishte një zgjedhje e kuptueshme dhe e pranueshme. Rikthimi varet prej tij dhe PSG-se”, përfundoi Suarez./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono