Tërbohet Maradona, “dënon” lojtarët tek ekipi i të rinjve

16:04 | 04/10/201916:040

Diego Maradona u prit si mbret dhe solli entuziazëm të madh te Gimnasi La Plata, por edhe zero pikë. Tre ndeshje, po kaq humbje me Diegon në stol dhe vendi i fundit në renditje. Gjatë humbjes së fundit kundër River Plate u panë përmirësime në ekip, por nuk mjafton.

Nesër është transferta kundër Godoy Cruz dhe trajneri ka marrë një vendim të fortë. Ai ka dërguar plot 7 futbollistë që të stërviten me ekipin e të rinjve sipas raportimeve të The Sun. Jo vetëm kaq, pasi trajneri ka marrë një tjetër vendim.

Maradona ka vendosur të kryejë përgatitjet e ndeshjes së nesërme në qendrën stërvitore të kombëtares argjentinase, që është 100 km larg stadiumit të Godoy Cruz. Diçka e tillë nuk është vlerësuar as nga lojtarët dhe as nga tifozët e Gimnasia L.P. Këta të fundit presin një rezultat pozitiv, përndryshe situata mund të përkeqësohet. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono