Tenton të largohet me armë, kapet 1 person në Vlorë

15:01 | 30/04/2019

Policia e Vlorës ka parandaluar një ngjarje të mundshme kriminale. Gjatë patrullimit në orët e mbrëmjes së djeshme në qytetin e Vlorës, uniformat blu kanë konstatuar një person të dyshimtë 36 vjeç.

Ky i fundit sapo ka parë policinë ka tentuar të largohet me vrap. Menjëherë pas kësaj policia u vu në ndjekje të tij, ku u bë e mundur kapja. Gjatë kontrollit personal ndaj 36-vjeçarit, uniformat blu të Vlorës gjetën një pistoletë me 8 fishekë. Ato u sekuestruan në cilësinë e provës materiale./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono