Tenton për të dytën herë vetëvrasjen, nëna e Shpëtim Kovaçit: E varrosa një fëmijë, shteti të marrë masa

15:45 | 14/01/202015:450

Shpëtim Kovaçi, vëllai i Brunilda Sadushi (Kovaçit), ka tentuar sërish vetëvrasjen brenda ambjenteve të Burgut të Beratit, ku është duke vuajtur dënimin.

I burgosuri Shpëtim Kovaçi ka tentuar vetëvrasjen brenda ambjenteve të Burgut të Beratit edhe disa ditë më parë, duke prerë damarët e qafës me briskun e rrojes në 11 Janar, në shenjë revolte se nuk u lejua të merrte pjesë atë ditë në funeralin e së motrës, Brunildës.

Nëna e Shpëtim Kovaçit, Fatime Kovaçi i bën thirrje institucioneve të marrin masa sa shpejt, sepse frika e saj është se mos i vdes djali.

“Lajmin e  mora vesh nga mediat, si rradhën e parë që u pre me brisk në fyt, herën e dytë ka pirë ilaç. Tani dua nga shteti nga policia, më thanë të bëj të gjitha dokumentet dhe i bëra. Drejtori i Policisë më tha pengesë nga Tirana nuk ka, por nga Komisariati i Policisë dhe nga burgu. Komisaritati i Policisë më tha që pengesa është nga Tirana. Çfarë do të bëhet me djalin tim, po të më vdesë ai djalë, një e çova në varrim. Të zbardhet se kush e ka fajin në ketë mes. Të merren masa sa më shpejt se do të bëjë sërish vetëvrasje, është me tre fëmijë me grua”, thotë nëna e Shpëtim Kovaçit i cili tentoi sërish vetëvrasjen. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono