Tentoi të kalonte cigare kontrabandë, ndalohet një maqedonas

14:45 | 10/01/2018

Një sasi cigaresh kontrabandë janë sekuestruarnë pikën e kalimit kufitare të Qafë Thanës.

Gjate kryerjes se procedures se skanimit ne kamionin e drejtuar nga Agim Veseli jane konstatuar 50 koli cigare kontrabande  të cilat do te hynin ne Shqiperi.

Drejtuesi i kamionit eshte ndaluar dhe akuzohet per vepren penale “kontrabandë me mallra që paguhet akcizë”.

Ndërsa policia kufitare ka bllokuar kamionin me gjithë ngarkesën./abcnews.al

 Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono