Tensione nëpër KZAZ, pyetja e Ramës për punonjësit e bashkive

14:54 | 19/06/201914:540

Kryeministri Edi Rama reagoi në rrjetet sociale pas tensioneve që ndodhën në disa prej KZAZ-ve të bashkive që drejtohen nga opozita. Asgjë nuk është e paparishkuar për të, ndërsa ngjarjet e ditës si sotme i cilëson si revolucion imagjinar të punonjësve të këtyre bashkive.

Fatkeqësisht asgjë e paparashikuar! Vijon revolucioni imagjinar me punonjësit e bashkive blu. I pyes: A ia vlen të kryeni krime zgjedhore e të përballeni me ligjin për ata që e katandisën pdLSI në këtë derexhe dhe duan ta bëjnë hallin e tyre me drejtësinë hall të Shqipërisë? Zero”, shkruan Rama në Twitter.

/abcnews.al 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono