Tension te Juventusi, Bonucci “ç’armatos” shokët

08:45 | 19/09/201908:450

Juventusi barazoi 2-2 mbrëmjen e djeshme kundër Atletico Madrid, ndërkohë që pas ndeshjes ka pasur një përplasje mes lojtarëve bardhezinj. Në shënjestër ka qenë sulmuesi anësor,  Juan Cuadrado, autor i golit të parë të Juventusit.

Mediat italiane raportojnë se kolumbiani është akuzuar nga shokët e skuadrës së tij për një prej golave të pësuar, madje gjithçka është parë edhe nga teleshikuesit. Është dashur ndërhyrja e Leonardo Bonucci për të qetësuar shokët e skuadrës së tij.

Qendërmbrojtësi, në deklaratën e dhënë pas ndeshjes, ka konfirmuar atë që ka ndodhur me Kuadradon. Ai ka theksuar se problemet e tyre duhet të zgjidhen brenda familjes. “Kjo tregon urinë tonë që kishim për të fituar. Donim të iknim në shtëpi me tre pikët”, tha fillimisht italiani.

Më pas ai shtoi: “Këto janë rroba që duhen larë në shtëpi. Duhet të ishim më të kujdesshëm, Duhet të mësojmë si ta bëjmë këtë ekip të papërballueshëm”. Juventusi tani duhet ta harrojë ndeshjen e Champions League ndaj Atletico Madrid dhe tashmë të mendojë për sfidat e kampionatit.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono