Tension në Shkodër/ Voltana Ademi tenton të çajë kordonin e policisë

19:00 | 20/06/201919:000

Situata në Shkodër është shumë e tensionuar pasi ka pasur një përplasje mes protestueseve dhe FNSH-së.

Ka pasur përdorim të sprajit dhe gazit lotsjellës kudër qytetarëve për të krijuar një distancë mes protestueseve dhe forcave të policisë.

Rreth 50 metra ku do të mbahet mitingu i Ramës ka ndodhur përplasja.

Në ballë të protezës kanë qenë gratë e PD-së sepse djemtë dhe burrat janë përplasur me policinë. Voltana Ademi në një moment është parë që të çajë kordonin e policisë.

Nga përdorimi i gazit dhe sarajit një protestuese është ndjerë keq dhe shikohet t’i vijnë në ndihmë militantët që kanë dalë të protestë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono