Tender fiktiv për të pajisur spitalin në Tepelenë, dy zyrtarë në burg

12:46 | 05/10/201912:460

Ish-shefi i financës Gëzim Allkushi në spitalin e Tepelenës do të qendrojë në burg. Gjykata Gjirokastrës caktoi për të masën e sigurisë arrest me burg. Në burg do të qëndrojë edhe specialisti i statistikës Sajmir Meçe.

Kurse ish-juristja Aleksandra Kada dhe ish specialistja e burimeve njerëzore  Jonida Sako në arrest shtëpi. Të njëjta masa ka kërkuar edhe prokuroria.

Katër ish zyrtarë të spitalit të Tepelenës janë arrestuar pasi në vitin 2017 kanë bërë një tender fiktiv për pajisje spitalore. Sipas policisë këta persona kanë përvetësuar një shumë të konsiderueshme lekësh.

Ata akuzohen për vjedhje dhe shpërdorim detyre, si dhe falsifkim dokumentesh. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono