Temperatura të ulëta deri javën tjetër

13:56 | 03/01/2019

Reshjet e borës dhe temperaturat e ulëta kanë përfshirë të gjithe vendin. Shërbimi “Meteoalb” parashikon që vlerat e termometrit të shkojnë deri në -13 gradë Celcius. Motxi i tillë vjen si pasojë e masave ajrore polare që kanë përfshirë rajonin. Meterologët thonë se ato janë afruar deri në veri të Afrikës. Temperturat e ulëta pritet të qëndrojnë për 6 -7 ditë, ndërsa më pas pritet rikthim i vlerave të tyre normale./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono