Teksas, 7 të vrarë në një sulm me armë

21:00 | 01/09/201921:000

Thellohet në 7 të vdekur dhe 19 të plagosur, bilanci i viktimave të një sulmi me armë në Teksas.

Listës së viktimave iu shtuan dy të plagosur që ndodheshin në gjendje të rëndë në spital. Mes të vrarëve është edhe një vajzë 17 muajshe. Autori i sulmit, një i ri rreth të 30-ave u qëllua për vdekje nga policia përpara një kinemaje në qytetin perëndimor të Odesës.

Ai  fillimisht qëllonte me armë ndaj makinave teksa udhëtonte në një autostradë pranë qytetit të Odesës. Forcat e rendit e neutralizuan automjetin e tij, një makinë transporti postar që e kishte grabitur që në qytetin fqinj të Midlendit.

Policia ende nuk i ka bërë të ditura motivet dhe identitetin e autorit. Presidenti Trump vlerësoi si gjithmonë punën e policisë përmes Twitterit. Kjo është masakra e dytë brenda një muaji në Texas, pas asaj të El Pasos me motive raciste ku u vranë 22 persona.

/ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono