”Teka” tjetër e Jose Mourinho, Tottenham shpenzon 60 milion euro

14:22 | 28/01/202014:220

Tottenham sapo ka zyrtarizuar blerjen e mesfushorit, Giovani Lo Celso, nga Real Betis. Klubi londinez e huazoi në merkaton e verës argjentinasin dhe tashmë vendosi ta blejë përfundimisht kartonin e tij nga klubi spanjoll, për shumën e 60 milionë eurove.

Disa ditë më parë trajneri i “Spurs”, Jose Mourinho, e konfirmoi për mediat angleze se Lo Celso do të qëndrojë në Londër për një kohë të gjatë. Portugezi shprehej kështu: “Mendoj se djali po e fiton atë vendim. Ai po ia bën më të lehtë klubit që ta ekzekutojë klauzolën e blerjes. Është rritur shumë që kur kam ardhur unë këtu”.

Pas Gedson Fernandes, Giovani është dhurata e dytë që drejtuesit i bëjnë teknikut portugez. 23-vjeçari ka firmosur për Tottenham deri në vitin 2025. Lo Celso është aktivizuar në 524 minuta në Premier League, ku është kthyer në një lojtarë kryesor për Mourinhon. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono