Teatri, Kumbaro: Çdo vendimmarrje do bëhet publike

15:36 | 28/03/201815:360

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, në seancën degjimore të komisionit të medias deklaroi se nuk ka nje vendimmarrje juridike për çështjen e Teatrit Kombëtar. Kumbaro deklaroi se çdo vendimmarrje do të bëhet publike.

Ministrja pasi dëgjoi të gjithë deputetët e opozitës dhe mazhorancës, ku i drejtuan shumë pyetje, ajo nisi të përgjigjej dhe u ndërpre disa herë.

Pas 5 orësh, për shkak të shkeljes së etikës nga drejtuesja e komisionit, Alban Vokshi dhe disa deputetëve të opozitës, Mirela Kumbaro u largua nga komisioni./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono