Teatri Kombëtar/ Artistët pëlqejnë projektin e ri

17:06 | 13/03/2018

Artistët e pranishëm në prezantimin e projektit të Teatrit Kombëtar në kryeministri dhe ata të cilët e ndoqën nga ekrani, të gjithë në një zë e kanë pëlqyer projektin e arkitektit danez, Bjarke Ingels. Nga ana tjetër, ata kërkojnë më shumë detaje dhe shpjegime rreth skenës dhe funksionimit të saj./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono