Teatri i ri Kombëtar, Altin Basha në ABC News

08:33 | 19/06/2018

Regjisori i njohur, Altin Basha, ishte i ftuar në Mbrëmje në ABC News, ku foli rreth çështjes së Teatrit Kombëtar.

Kohët e fundit artistët janë përfshirë në një debat me bashkinë e Tiranës në lidhje me prishjen apo jo të godinës së Teatrit Kombëtar.

Javën e kaluar kryebashkiaku Veliaj mbajti një dëgjesë publike me artistët, të cilët shprehen kundër prishjes së Teartrit Kombëtar dhe ndërtimin e saj me PPP.

Sipas Bashës, artistët e kanë kundërshtuar që prej fillimit projektligjin për teatrin. Ai tha se artistët reagojnë siç e ndjenë sipas situatës./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono