Teatri i Kukullave e nis sezonin në Pediatri me shfaqjen “Kësulkuqja”

20:03 | 13/09/2018

Shfaqja” Kësulkuqja” çel sezonin artistik  të teatrit të Kukullave në Spitalin Pediatrik. Drejtori i këtij institucioni Erjon Isai thotë se qëllimi kryesor është që të shkojmë në çdo cep dhe periferi të Tiranës, pasi Teatri nuk është vetëm për fëmijët në qendër.

Teatri Kombëtar dhe Qendra Kulturore e Fëmijëve e nisin sezonin artistik jashtë Teatrit, në spitalin pediatrik. Shfaqja e repertorit “Kësulkuqja” u realizua në ambjentet e spitalit, për fëmijët të cilët janë të shtruar dhe qëllimi kryesor është kalimi i një dite ndryshe dhe me argëtim për fëmijët, të cilët po kurohen në këtë spital.

Ndërkohë që për sezonin e ri artistik sipas drejtorit të Teatrit të Kukullave do të ketë 10 premiera, ndërthurur mes pjesëve shqiptare dhe të huaja.

Premiera e parë në Teatrin e Kukullave  do të jetë ” Princi bretke” më 20 shtator. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono