Të shtëna me armë zjarri në Teksas, dy të vdekur dhe pesë të plagosur

07:47 | 20/01/202007:470

Dy persona u vranë dhe pesë të tjerë mbetën të plagosur në një klub në San Antonio, në Teksas.

Autoritetet e Teksas njoftuan se një person ka qëlluar me armë brenda në klub. Shefi i policisë në San Antonio, William McManus tha se ngjarja ndodhi brenda klubit midis një grupi individësh dhe një personi. Mediat e huaja shkruajnë se një viktimë vdiq në vendin e ngjarjes ndërsa një tjetër ndërroi jetë sapo mbërriti në spital.

Ndërkohë autoritetet njoftojnë se po punohet për indentifikimin dhe kapjen e autorit./abcnews.al.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono