Të shtëna me armë zjarri në bazën ushtarake: Tre të vrarë, ekzekutohet atentatori

17:16 | 06/12/201917:160

Në një bazë ushtarake në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është raportuar sërish për të shtëna me armë. Tre persona kanë mbetur të vrarë në Florida, ndërsa policia ekzekutoi autorin e sulmit. Të shtënat me armë janë regjistruar në “Naval Air Station” në Pensakol, një bazë ushtarake në Florida.

Sipas mediave amerikane personi i armatosur që kishte hyrë në bazën ushtarake, u vra nga forcat e policisë. Përveç autorit të sulmit janë vrarë dy persona ndërsa 11 të tjerë mbetën të plagosur.

Në këtë bazë ushtarake jetojnë 16 mijë ushtarakë dhe 7400 civilë. Episodi vjen pas atij të ndodhur në “Pearl Harbour” bazë ushtarake e marinës amerikane, 13 kilometra larg Honolulu-së në Hauaji./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono