Sulm me armë në Gjermani: Dy të vdekur dhe disa të plagosur

13:39 | 09/10/201913:390

Dy persona kanë mbetur të vrarë dhe disa të plagosur si pasojë e një sulmi me armë në Halle, në lindje të Gjermanisë.

Mediat gjermane raportojnë se është kapur njëri nga autorët.

Ngjarja ndodhi pranë një sinagoge në zonën e Paulus.

Ngjarja ndodhi gjatë ditës së Yom Kippur, ditë feste për hebrenjtë. Gjatë ndjekjes ai ka hedhur edhe një granatë në varrezat hebreje të zonës.=

Autoritetet nuk e kanë ende të qartë shkakun e sulmit. /abcnews.al/

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono