Të shtëna me armë në një lokal në Los Angeles, disa viktima

09:55 | 08/11/2018

Një person i armatosur me një pistoletë është futur në pub-in “Borderline” në Kaliforni dhe ka nisur të qëllojë ndaj të gjithë personave që ndodheshin aty. Mediat amerikane raportojnë për shumë të plagosur dhe viktima. Ata që kanë mundur janë fshehur në tualete dhe në tarracën e lokalit. Dëshmitarë okularë treguan se janë dëgjuar të paktën 30 të shtëna. Për momentin nuk dihet asgjë për identitetin e autorit të sulmit apo arsyen e gjestit. Forcat e policisë dhe autoambulanca të shumta ndodhen në vendngjarje./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono