Të rinjtë protestojnë me këpucë përpara Parlamentit

13:40 | 25/04/2019

Të rinjtë e forumit të Partisë Demokratike organizuan një protestë simbolike përpara Parlamentit në ditën që po zhvillohej seanca plenare. Ata vendosën 200 këpucë me flamujt e vendeve te Bashkimit Evropian shoqëruar me parullën “Ti Shqipëri s’më jep nder, me jep emrin mërgimtar”. Sipas të rinjve demokratëve këpucët janë tregues të largimit të 110 mijë bashkëmoshatarëve të tyre nga Shqipëria në gjashtë vitet e fundit. Kryetari i forumit rinor deklaroi se ky apel i drejtohet sot jo vetëm Parlamentit por edhe qytetarëve që të reflektojnë se cilët janë shkaktarët e emigrimit të rinisë shqiptare./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono