Të mërkurën studentët u rikthehen protestave

21:10 | 20/05/201921:100

Në qytetin e Korçës është organizuar një mbledhje me studente nga të gjitha universitetet e vendit, lidhur me kërkesat e pa-përmbushura nga “Pakti për Universitetin”. Për ketë arsye studentët kanë dalë me një vendim zyrtar që ditën e mërkurë do të zhvillohet një protestë studentore kombëtare . Mënyra e protestës do të jetë e ndryshme për çdo student, kush ka mundësi do të shkojë në Tiranë ndërsa pjesa tjetër do të protestojë në qytetet përkatëse. Për qytetin e Korçës, mënyra se si do te organizohet protesta do të vendoset nga studentët në një vendim tjetër. Studentët do të protestojnë për mosplotësimin e pikave të “Paktit për Universitetin” dhe kërkesa PR hartimin e programeve për punësimin e të rinjve./ABC News Albania 24/7

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono