Të enjten mbahet në Tiranë festivali ndërkombëtar “Dea Open Air”

16:45 | 01/05/2019

Festivali ndërkombëtar i filmit “Dea Open Air” nis mbrëmjen e së enjtes edicionin e gjashtë në Tiranë. Drejtori i këtij festivali Edmond Topi në një intervistë për ABC Neës thotë se në garë janë 70 filma të huaj, por dhe prodhime të kinemasë shqiptare.

Festivali ndërkombëtar i filmit “Dea Open Air” pas pesë vitesh realizim në Sarandë, edicionin e 6-të, do ta mbajë në Tiranë. Arsyeja sipas drejtorit të këtij festivali Edmond Topi është kjo.

Në garë janë 70 filma. Përgjatë javës së festivalit do të mbahen edhe master klase dhe ëorkshpope Kinemaja verore salla Black Box dhe salla e madhe e Universitetit të Arteve janë ambientet ku do të projektohen filmat nga  mbrëmja e 2 Majit deri më 8 Maj./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono