Taulant Balla takim në Bundestag dhe qeverinë gjermane

18:27 | 19/11/201818:270

Tre çështje ka paraqitur kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste në vizitën zyrtare që po zhvillon në Gjermani. Përpara deputetëve të Bundestagut Taulant Balla tha se Reforma në Drejtësi, po ecën në rrugën e duhur dhe se procesi i Vettingut në radhët e kandidatëve të KLGJ dhe KLP është drejt përfundimit. Çështja e dytë e ngritur në takim ishte Reforma Zgjedhore, ku vetë qeveria gjermane është investuar.

Për herë te parë në draftin e përgatitur janë pasqyruar të gjitha rekomandimet e raporteve të OSBE për procesin zgjedhor që nga 2013- nënvizoi Balla. Lufta ndaj krimit të organizuar ishte çështja e tretë e diskutuar në takim, e cila sipas deputetit socialist po jep çdo ditë rezultate edhe më të mira, sidomos për sa i përket kultivimit të kanabisit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono