Taulant Balla kallëzon penalisht Lulzim Bashën

14:59 | 27/09/201814:590

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, ka depozituar në Prokurorinë e Tiranës kallëzimin penal ndaj kreut të opozitës Lulzim Basha me akuzën e “shpërdorimit të detyrës” , “kallëzimit të rremë” dhe “fyerjes” së qëllimshme.

Në kallëzim, Balla kërkon gjithashtu procedim penal për shtetasin Emiljano Nuhu , ish-oficerin e Krujës pas denoncimit që ky i fundit ka bërë në drejtim të numrit dy të socialistëve.

Balla ka kallëzuar penalisht edhe gazetarin Basir Çollaku i cili ka realizuar intervistën gjatë të cilit Nuhu ka artikuluar akuzat e rënda ndaj Taulant Ballës.

Sa për kryedemokratin Basha, Balla shpjegon në kallëzim se ai sipas tij, pa kryer asnjë verifikim, me dashje direkte, ka përsëritur të njëjtat akuza duke cënuar kështu interesat e ligjshme të miat dhe të shtetit njëkohësisht, që në rastin konkret kanë të bëjnë me hetimin e plotë dhe transparent të një vepre penale nga prokuroria e Krujës, shkruan Balla./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono