14:33 | 11/05/2018

Kryetari i grupit parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ishte i ftuar në Mbrëmje në ABC News.

Balla foli rreth zhvillimeve më të fundit politike në vend, duke përfshirë këtu situatën e krijuar këtë të enjte në sallën e Kuvendit.

Ndërkohë, deputeti i PS-së foli edhe për lobimin për hapjen e negociatave me BE-në.

Balla theksoi se qeveria nuk është në një ekip me opozitën pasi, sipas tij, opozita po punon kundër integrimit të vendit.

Ball foli gjithashtu edhe për kandidaturat që do të zgjidhen për zgjedhjet e ardhshme vendore. Sipas tij po bëhet një analizë dhe do të vendosen kandidaturat më të mira.  /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono