Task Force kontroll në plazhet e Jugut

13:08 | 25/07/201913:080

 

Pas ultimatumit nga ministrat Lleshaj dhe Klosi, Task Force ka nisur kontrollet e plazheve në jug të vendit. Nga monitorimi i 66 stacioneve plazhi në Vlorë, shumë prej tyre nuk kanë lidhur kontratë me pushtetin vendor. Megjithatë kanë kulla vrojtimi dhe sinjalistikë ujore.

Në Himarë, inspektimi ka prekur deri më tani 80 stacione plazhi, nga të cilat është konstatuar se në  disa stacione nuk ka ende vrojtues për shkak se janë në proces ende të trajtimit dhe marrjes së certifikates, kurse rreth 90% e tyre nuk kanë një kontratë të lidhur me  bashkinë Himarë. Në bashkinë Sarandë, janë evidentuar gjithsej 104 stacione plazhi, ku disa prej tyre nuk kanë kontratë me bashkinë. Aksioni i Task Forcës vazhdon në të gjithë bregdetin. /ABC news Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono