Tarifa e rrugës së Kombit/Eksportuesit: Rrezikojmë falimentin

13:03 | 31/03/2018

Tarifa e rrugës së Kombit, vendosur nga qeveria për mirëmbajtjen e këtij aksi, ka sjellë reagimin e menjëhershëm të qytetarëve, të cilët gjykojnë se vlera e kësaj tarife është tepër e lartë! Janë bizneset eksportuese që operojneë me tregun e Kosovës ata të cilët marrin dhe barrën më të lartë të kësaj tarife. Për eksportuesit këto tarifa mund t’i çojnë deri në faliment. Në “intervistën e javës” Viol Xhafaj na sjell opinionin e kreut të shoqatës së eksportuesve z.Alban Zusi. /abcnews.al

 

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono