Tammy Abraham, kush është talenti i Chelsea që po çmend Europën?

15:43 | 24/09/201915:430

Tammy Abraham, i lindur me 2 tetor 1997, është shpresa e madhe e klubit të Chelsea. Sulmuesi i talentuar ka marrë besimin e plotë nga trajneri i ri Frank Lampard dhe deri më tani, ka qenë i shkëlqyer. 21-vjeçari ka luajtur 6 ndeshje në Premier League, 5 si titullar, dhe ka shënuar plot 7 gola.

Një produkt i akademisë së Chelsea, Abraham ka kaluar shumë eksperienca dhe si i huazuar në disa skuadra. Aty ku ra më shumë në sy, ishte sezonin e shkuar, tek Aston Villa, ku bëri një sezon shumë impresionues. Në Championship, Abraham u aktivizua në 40 sfida në kampionat, duke shënuar plot 26 gola.

Abraham premton shumë për të ardhmen dhe ka një potencial të jashtëzakonshëm. Frank Lampard pranoi se talenti anglez i kujton Didier Drogba, sulmuesi i cili shkroi historinë me Chelsea në mesin e viteve 2000./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono