Taktika politike nën ethet e negociatave

15:57 | 12/05/2018

Ethet për hapjen e negociatave të anëtarësimit me BE, kanë përfshirë aktorët politikë në vend. Mes nervozizmit kryeministror për skeptikët europianë, e shënjestrimit të ministrit të brendshëm nga opozita, tensionimi i klimës politike ka arsyet e veta të dukshme e të padukshme. Detajet na i sjell Mimoza Koçiu me Politika në ABC News. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono