Tajlandë, operacioni për nxjerrjen e fëmijëve nga shpella, dalin 2 të parët

11:38 | 08/07/2018

Në Tajlandë ka nisur operacioni i shpëtimit të 12 fëmijëve nga shpella, të cilët mbetën të bllokuar prej dy javësh bashkë me trajnerin e tyre. Aktualisht 2 prej tyre kanë dalë dhe po marrin trajtimin e nevojshëm mjeksor. “Sot është dita e madhe, fëmijët janë të gatshëm të përballojnë çdo sfidë”, është shprehur për gazetarët shefi i operacionit të shpëtimit. Mësohet se 12 fëmijët e ngecur në shpellë janë ndarë në 4 grupe. I fundit që do të lërë shpellën do të jetë trajneri i futbollistëve të rinj. Ndërkohë, në afërsi të zonës ka filluar shiu i dendur që vështirëson akoma më shumë punën e ekipeve të shpëtimit. Për këtë autoritetet kanë urdhëruar që operacionet të kryhen më shpejt /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono