Tahiri: Partizani gaboi në mbrojtje, Skënderbeu ekipi i surprizave

23:09 | 23/01/202023:090

Ish-futbollisti sot në rolin e opinionistit, Ermal Tahiri ka analizuar ekipet e Partizanit dhe Skënderbeut në emisionin “Pressing” në ABC News.

Futbolli është lojë gabimesh. Kush ekip gabion më pak, fiton. Detajet bëjnë ndryshimin. Partizani ndryshoi trajnerin, duhet të kishte një psikologji tjetër. Kishte mungesa, kishte problem anën ofensive, nuk shënonte gol. Nuk them që humbi ndeshjen prej të kuqes. Vendosja mbrapa duhet të ishte më e mirë pas 0-1.

Skënderbeu është ekipi i surprizave. Me të gjitha ekipet e forta është i balancuar dhe ka dalë me fitore. I ka lojtarët, të rinj dhe me eksperiencë. Goli i Bregut ishte spektakolar“, thekson Tahiri. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono