Tahiri: Luftëtari ka të rinj shumë cilësorë, Partizani? E thjeshtë, ka probleme!

23:59 | 13/02/202023:590

Ermal Tahiri është sërish i ftuar në Pressing, në ABC News. Analizat e Tahirit marrin vëmendje të madhe dhe Tahiri, e nisi fjalën e tij me eliminimin e Partizanit nga Kupa e Shqipërisë. “Pyetja është, a ka krizë Partizani apo jo? Partizani ka probleme, është shumë e thjeshtë.

Pse nuk e pranojnë? Iku objektivi i parë, objektivi i dytë: 8 pikë mbrapa. Iku pra, pse nuk e pranojnë. Manuali i trajnerëve italianë, është i ndryshëm nga shqiptarët. Prandaj ka probleme te Partizani.

Drejtorët sportivë që nuk marrin vesh, ka ardhur këtu futbolli shqiptar. Për një biletë avioni, më thoni 74 mijë euro. A është normale kjo gjë? Halilaj do të rregullojë borxhin, pasi thotë se nuk ka vdekur.

Ka lojtarë të rinj shumë të mirë në përbërje, ekipi është për të shkuar në Kategorinë e Parë, problemi është sa do të jetë dëshira e Halilajt për ta ngritur sërish në Superiore”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono