Suso dhe Donnarumma drejt largimit? Milani sqaron situatën

14:55 | 17/10/201914:550

Milani pësoi një humbje prej 146 milionë eurosh në sezonin e kaluar. Bilanci i kuqezinjve është negativ dhe mediat italiane flasin për një shitje të Susos dhe Donnarummës. Diçka e tillë është përgënjeshtruar në mënyrë kategorike nga kuqezinjtë.

“Një veprim i tillë do të ishte në kundërshtim me angazhimin që fondi Elliot, aksioneri kryesor i klubit, po vë në rritjen dhe stabilitetin e Milanit”, lexohet në komunikatën e klubit italian.

Objektivi i madh i “Djallit” është kualifikimi në Champions League, kompeticion ku mungon prej 6 sezonesh. Drejtuesit vendosën të bënin ndryshime në stol, duke larguar Giampaolon dhe ofruar Stefano Piolin. Trajneri i ri do të debutojë të dielën në ndeshjen shtëpiake kundër Lecces, aty ku fitorja është alternativa e vetme. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono