Survejimi i Bashës? Policia përgënjeshtron lajmin

13:04 | 01/06/2018

Policia e Shtetit në një reagim zyrtar bëri të ditur se Lulzim Basha dhe familja e tij nuk survejohet nga forca policore. Ndërkaq, 3 deputetë demokrate zhvilluan sot një takim me kreun e policisë, Ardi Veliu.

Përmes një reagimi zyrtar, Policia e Shtetit përgënjeshtroi lajmet se familja e Lulzim Bashës mbahet nën vëzhgim nga “Forcat Operacionale Speciale”.

“Me këtë rast theksojmë se z.Basha përfiton nga statusi si kryetar i opozitës, masa shtesë dhe shoqërohet nga forca të Gardës së Republikës. Por nuk ka në asnjë moment dhe në asnjë rrethanë, monitorim survejues të tij nga strukturat e Policisë së Shtetit”.

Më herët, nënkryetari Edi Paloka dhe deputetet Enkelejd Alibeaj e Flamur Noka, shkuan në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, ku  përreth 20 takuan titullarin e këtij institucioni Ardi Veliu. Asnjë nga palët në takim nuk dhanë informacion lidhur se çfarë u diskutua në zyrën e Veliut, pavarësisht interesit të lartë të medias.
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono