Surpriza e Federatës: Gati përjetësimi i Messit, një statujë në nderim tij në… Madrid

16:39 | 07/12/201916:390

Federata Spanjolle e Futbollit (RFEF) ka vendosur t’i bëjë një surprizë Leo Messit. Një statujë do të ngrihet në nder të yllit të Barcelonës, i cili fitoi para disa ditësh “Topin e Artë” për herë të gjashtë në karrierë, duke vendosur një rekord fantastik.

Cadena Ser raporton se propozimi i RFEF ka gjetur dakordësinë e të gjithëve. Diçka që nuk është zgjidhur ende është fakti nëse statuja do të ngrihet këto kohë apo pas tërheqjes së lojtarit nga futbolli i luajtur.

Një tjetër detaj interesant është edhe vendi ku do të pozicionohet. Statuja e Messit do të vendoset në Madrid, qytetin e “armiqve” të Realit, përkrah legjendave si Maradona, Pele dhe Di Stefano. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono