Superliga, Tirana pret Teutën

14:01 | 27/08/201914:010

Tirana pret sot Teutën në ndeshjen e parë të javës së dytë të Superligës. Të dyja skuadrat kanë mungesa në takimin e orës 19:00, ndërsa luajnë vetëm pas dy ditësh pushim.

Atmosfera është e qetë, siç mund të jetë pas një fitoreje. Tirana e pret me optimizëm ndeshjen e sotme ndaj Teutës në Superligë, me besimin se nuk do t’i zhgënjejë tifozët në “Selman Stërmasi”.

Luhet në orën 19:00, dhe trajneri Ardian Mema ka tri shqetësime. Së pari, dëmtimi i brazilianit Torasa, që mund të zëvendësohet në formacion nga Kobina apo Karabeci.

Së dyti nga fakti se Teuta është shumë më e fortë se Luftëtari, pra ndeshja e javës së dytë mbetet enigmë dhe së treti sepse Tirana luan pas vetëm 2 ditësh të plota pushim.

Teuta, ashtu si kryeqytetasit, e nisi mirë kampionatin, duke mundur Bylisin. Trajneri Bledi Shkëmbi, megjithatë ka probleme në prag të duelit, pasi të dëmtuar janë Çyrbja e Beqja. Shkëmbi bëri një batutë për ish-kapitenin e tij, Osmanin, që tani është me Tiranën.

Në javën e parë të Superligës, Tirana mundi 3-0 Luftëtarin, dhe Teuta kaloi minimalisht 1-0 Bylisin./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono