Superliga, në mesjavë për shkak të kombëtares

15:59 | 26/08/201915:590

Superliga shqiptare fillon nesër ndeshjet e javës së dytë, për shkak të impenjimit të kombëtares në Euro 2020. Teuta e Tirana janë në pozita të pabarabarta në krahasim me rivalët e tjerë.

Superliga duhet të nxitojë për shkak të kombëtares. Ndeshjet e javës së dytë do të luhen pa mbërritur mirë mesjava, për shkak të fillimit të ciklit të eliminatoreve të Europianit.

Të martën, pra nesër në orën 19:00, do të dalin në fushë Teuta me Tiranën, dy nga skuadrat që e nisën kampionatin me fitore.

Kryeqytetasit dhe durrsakët luajtën të shtunën, pra do të kenë vetëm dy ditë të plota pushim për sfidën e radhës, diçka që i vendos në pozicion më të pabarabartë sesa Kukësi e Partizani, pretendentë të tjerë për titull.

Veriorët dhe të kuqtë luajtën mes tyre të premten në “Elbasan Arena”, ndërsa duelet e javës së dytë do t’i kenë të mërkurën, duke pasur plot 4 ditë pushim.

Kuksianët do të shkojnë në Vlorë, në fushën e Flamurtarit, ndërsa skuadra e trajnerit Lerda do të ketë një tjetër udhëtim jashtë fushe, këtë herë në Gjirokastër ndaj Luftëtarit.

Gjasat janë që kryeqytetasit të prishin mallkimin e fushës gjirokastrite ku kanë 22 vjet pa fituar, aq më tepër që vendasit duken të papërgatitur. Gjithsesi, sezonin e kaluar u eliminuan nga Kupa prej Luftëtarit dhe u mundën në Superligë brenda në “Selman Stërmasi”.

Një ndeshje e fortë pritet në Kurbin, mes Laçit e Skënderbeut, ndërsa Vllaznia shkon në Ballsh ndaj Bylisit, pas fitores së parë në “Loro Boriçi”./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono