Superiorja në fushë, rreshtimet në dy betejat e ditës

08:27 | 02/11/201908:270

Superiorja vijon marshimin. Sot luhen dy përballjet e radhës, për llogari të javës së 11-të. Dy takime mjaft interesante, që nisin prej orës 17:00. Teuta rikthehet në stadiumin “Niko Dovana” dhe do të kërkojë maksimumin e pikëve pas dy ndeshjeve të fundit që ka marrë vetëm një pikë.

“Djemtë e detit” nuk do ta kenë të lehtë, duke parë që përballë do kenë Tiranën plot cilësi. Trajneri Bledi Shkëmbi ka zgjidhur problemin e mbrojtjes dhe Todorovski do të zëvendësohet nga Beqja. Nga ana tjetër Ahmataj nuk ka bërë ndryshime nga formacioni i sfidës së shkuar me Luftëtarin.

Në Korçë Skënderbeu përballet me Laçin e Armando Cungut, që edhe këtë herë pritet të luajë me të njëjtin formacion. Sytë janë nga Nwabueze, i cili do tentojë t’i shënojë Skënderbeut që ka pasur shumë probleme në mbrojtje këtë sezon. Trajneri Daja shpreson që sulmuesi Blerim Krasniqi të jetë i gatshëm. Kavajasi ka kaluar një dëmtim që e la jashtë ekipit në dy ndeshjet e fundit, por sot mund ta nisë nga fillimi.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 11
E shtunë, më 2 nëntor 2019, ora 17:00

TEUTA-TIRANA
Teuta: Frashëri, Beqja, Hoxha, Arapi, Kuros, Aleksi, Avdyli, Kallaku, Çyrbbja, E. Vila, Khalid. Trajner: Bledi Shkëmbi
Tirana: Lika, Vangjeli, Osmani, Hoxhallari, Ismajlgeci, Batha, Çelhaka, Cobbinah, Halili, Torasa, Ngoo. Trajner: Julian Ahmataj

SKËNDERBEU-LAÇI
Skënderbeu: Koliçi, Meksi, Dita, Pollozhani, Pëllumbi, Daja, Taipi, Gripshi, Ndecky, Bregu, Krasniqi. Trajner: Ilir Daja.
Laçi: Stajila, Fagaj, Ighnjatovic, Domgjoni, Turkaj, Shehu, Deliu, Lushkja, Teco, Xhixha, Nwabueze. Trajner: Armando Cungu

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono