Super pagë dhe ofertë joshëse për Juventusin, CR7 në fokus

23:14 | 22/11/201923:140

Cristiano Ronaldo mund të largohet nga Juventusi. Portugezi kohët e fundit ka pasur pakënaqësi, ndërkohë që nga Spanja një ditë më parë raportohej se nëse bardhezinjtë nuk fitojnë Champions League, atëherë sulmuesi mund të shitet. Nisur zërat e ditëve të fundit, që flasin edhe për një raport jo të mirë me trajnerin Mauricio Sarri, së fundmi po qarkullojnë të tjera thashetheme.

“Don Balon” vijon me lajmet e bujshme, teksa raporton se për Cristiano Ronaldon interesohet PSG. Francezët po bëjnë gati një ofertë dhe thuhet se do të japin për kartonin 35-vjeçarit shumën e 100 milionë eurove. Kjo shifër normalisht që do ta kënaqte klubin italian.

Nga ana tjetër ata kanë menduar të bindin edhe sulmuesin portugez, teksa i ofrojnë shumë e 45 milionë eurove. Ronaldo do të ishte lojtari më i paguar në planet dhe normalisht kjo e stimulon atë. Mbetet për t’u parë nëse kjo lëvizje do të konkretizohet, pasi në këtë periudhë zërat e merkatos janë të shpeshtë dhe përgjithësisht më së shumti bëhet zhurmë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono